Важлива інформація для участі в електронних торгах

Важлива інформація для участі в електронних торгах

Електронні торги в Україні являються обов’язковими для підприємств, що реалізують майно комунальної чи державної форми власності. Наприклад, наразі орендувати залізничні вагони чи придбати деревину в великих об’ємах можна лише через торгівельні майданчики, акредитовані в системі Прозорро.Продажі. Ознайомитися з тим, як проводяться такі торги в режимі реально часу можна за посиланням sale.uub.com.ua.

Після реєстрації на сайті торгівельного майданчику можна прийняти участь у торгах, щоб придбати цікавий лот. Але для цього необхідно дещо знати. По-перше, для участі в торгах потрібно буде сплатити гарантійний внесок, що виступатиме в якості підтвердження ваших серйозних намірів щодо придбання лоту. Найчастіше розмір цього внеску складає від 5% до 10% від вартості лоту (його початкової ціни). Цей внесок буде повернений тим учасникам, які не стали переможцям аукціону.

По-друге, перед поданням заявки на участь в торгах необхідно детально ознайомитися з описом лоту, щоб не пропустити важливого нюансу. Треба звернути увагу на час початку аукціону, щоб не пропустити його. Зазвичай електронні аукціони тривають від 30 до 60 хвилин.

Торги проходять в декілька раундів. Останній хід у раунді робить той, хто запропонував найвищу ціну. Тому якщо учасник зробить стартову пропозицію вищою за початкову ціну лоту, то він отримає перевагу ще до початку торгів.

На те, щоб зробити ставку, система дає кожному учаснику аукціону час, а саме – 3 хвилини. Тому необхідно уважно стежити за ходом свого часу, щоб не пропустити свій хід та не втратити можливість стати власником цікавого лоту.

Якщо по результатам аукціону ви зайняли друге місце, а переможцем біло обрано не вас, то це не значить, що у вас немає жодних шансів на придбання цього лоту. Якщо переможець не виконає умови договору, тобто буде дискваліфікований, то переможцем оберуть саме вас.

Варто пам’ятати, що на всі дії в електронних торгах визначений конкретний час, тому підписувати та завантажувати протокол торгів та договір потрібно вчасно. Більше цікавої інформації про електронні аукціони ви можете знайти за посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/filter/leasehold.

У випадку, якщо між продавцем та покупцем виникло спірне питання, вони можуть звернутися до Комісії з розгляду скарг. Для цього потрібно написати офіційне звернення. За будь-якими питаннями щодо організації торгів чи участі в них користувачі майданчику можуть звернутися до служби підтримки торгівельної біржі.

Електронні торги були створені для того, щоб ліквідувати застарілі корупційні схеми з продажу держмайна посадовцями, які користувалися своїм службовим становищем та продавали державну власність «своїм» по зниженій вартості. В системі Прозорро.Продажі, де всі процеси проходять в автоматичному режимі, неможливо дати хабарі чи якимсь чином вплинути на хід торгів. Система автоматично сортує пропозиції учасників в порядку збільшення ціни, та визначає переможця по закінченню аукціону.